• 2014-01-15

Noël Akchoté & Mikrokolektyw – koncert w OPT

17 stycznia w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu wystąpi cieszące się międzynarodowym uznaniem polskie duo Mikrokolektyw oraz francuski gitarzysta i improwizator Noël Akchoté.

Mikrokolektyw (źródło: mat. prasowe)

Mikrokolektyw (źródło: mat. prasowe)

Mikrokolektyw powraca ze swoimi przekraczającymi granice dźwiękowymi eskapadami – pochłaniającą atmosferą, improwizacją jazzową i rytmicznymi interakcjami – do ich charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia. Noël Akchoté to Francuski gitarzysta i improwizator, który nagrał sporo muzyki w różnych stylach, a o muzyce pisze dla austriackiego czasopisma Skug. Jest właścicielem wytwórni płytowej, członkiem wielu różnych formacji i bierze udział w licznych projektach.

Jak dotąd najodważniejsza płyta Mikrokolektywu (trzecia wydana przez Delmark, wliczając DVD) i nagranie, na którym polskie duo naprawdę spełnia najwyższe oczekiwania! Tak jak wcześniej, nagranie łączy trąbkę, perkusję i dużo elektroniki – w sposób przywołujący eksperymenty europejskiej sceny freejazzowej w latach siedemdziesiątych – ale nosi również ślady bardziej hałaśliwych undergroundowych stylów, które powstały w późniejszych dekadach – Dusty Groove.

Noël Akchoté & Mikrokolektyw – koncert w OPT
17 stycznia 2014 r., godz. 20.00
ul. Działkowa 15, Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław

Dodaj komentarz