• 2014-01-15

Laboratorium Dramatu w Cafe Kulturalna

Teatr Dramatyczny w Warszawie i Cafe Kulturalna w ramach nowej edycji Laboratorium Dramatu zapraszają na poniedziałkowe czytania aktorskie i dyskusje. Pierwsze odbędzie się już 20 stycznia o godz. 19.00.

Laboratorium Dramatu, logo (źródło: materiały prasowe)

Laboratorium Dramatu, logo (źródło: materiały prasowe)

Ruszają nowe cykle – Czytamy młodych poetów, którego kuratorem jest polonista prof. Marek Zaleski i Uzdrawianie bogów, autorski program filologa klasycznego prof. Zbigniewa Kadłubka i psychiatry prof. Cezarego Żechowskiego. Wracają również znane cykle jak Maska Jezus, prowadzony przez religioznawcę prof. Tadeusza Bartosia i Lektury Lektora, poświęcone współczesnej polskiej dramaturgii. Wszystkie spotkania w poniedziałki o godz. 19.00 w Cafe Kulturalna.

Czytamy młodych poetów

W cyklu odbędzie się czytanie i analiza najnowszej polskiej poezji – najbardziej subtelnego języka jakim dysponujemy, czułego instrumentu, z pomocą którego możemy wypowiedzieć prawdy o naszej kondycji. Czego można dowiedzieć się dziś o sobie od poetów? Organizatorzy chcieliby o to zapytać młodych poetów i młode poetki. Dlaczego akurat ich? Ponieważ to ludzi młodzi będą za chwilę decydować o tym, co ważne. Z młodymi poetami rozmawiać będą ich starsi koledzy, ich czytelnicy, ale często ich intelektualni mistrzowie i krytycy, filozofowie, socjologowie, kulturoznawcy, teologowie. W każdym ze spotkań obok młodego poety wystąpi jego starszy rozmówca i aktor czytający poezję. Moderatorem rozmów będzie prof. Marek Zaleski, krytyk literacki i literaturoznawca.

Na najbliższym spotkaniu zatytułowanym Harfa daje radę, poezję Justyny Bargielskiej czyta Agnieszka Warchulska, a w roli eksperta wystąpi prof. Adam Lipszyc.

Laboratorium Dramatu
20 stycznia 2014 r., godz. 19.00
Cafe Kulturalna
Teatr Dramatyczny w Warszawie

Dodaj komentarz