• 2014-01-15

Australia na wyciągnięcie ręki

Od 24 do 26 stycznia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty potrwa festiwal Dni Australii.

Festiwal Dni Australii (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Dni Australii (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowy klimat, kultura i kuchnia co roku jak magnes przyciągają do Australii rzesze turystów. Polacy również ulegają czarowi tego wyjątkowego kontynentu. Problem w tym, że odwiedzenie go wiąże się z kilkunastogodzinnym lotem i blisko 14 000 kilometrami do pokonania. Dlatego właśnie, w dniach od 24 do 26 stycznia 2014 r. to Australia zawita do Polski, a dokładniej do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty. Festiwal Dni Australii już niebawem.

W programie esencja australijskiego kina – od pokazu niemego Gangu Kelly’ego z muzyką na żywo przez kultowe dzieła Piknik pod wiszącą skałą Petera Weira i Walkabout Nicholasa Roega po współczesne filmy Johna Hillcoata (wybitny western Propozycja) i Phillipa Noyce’a (wstrząsające Polowanie na króliki) oraz dokument Samotnie przez Australię. Organizatorzy pamiętali również o amatorach podróży – o swoich wyprawach opowie Marek Tomalik. Smakosze również znajdą podczas Festiwalu coś dla siebie. Swoją wiedzą na temat australijskich tradycji winiarskich podzieli się Nick Bruer, gość sponsora imprezy – dystrybutora wina Jacob’s Creek.

Festiwal Dni Australii to pierwsze tego typu wydarzenie na wrocławskiej mapie kulturalnej. Z tej okazji honorowym patronatem objęła je Ambasada Australii. Na Festiwal Dni Australii zaprasza sponsor imprezy – dystrybutor wina Jacob’s Creek oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Festiwal Dni Australii
24-26 stycznia 2014 r.
Kino Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz