• 2014-01-14

Metropolie Dalekiego Wschodu – Singapur

15 stycznia o godz. 18.00 w łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa odbędzie się wykład dr. Łukasza Sadowskiego pt. Metropolie Dalekiego Wschodu – Singapur.

Singapur, fot. Jacklee (źródło: Wikimedia Commons)

Singapur, fot. Jacklee (źródło: Wikimedia Commons)

Metropolie Dalekiego Wschodu. Na pograniczu kultur azjatyckiej i europejskiej to cykl wykładów dr. Łukasza Sadowskiego w klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Prelegent  wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i stypendysta PAN w Chinach  przedstawia proces powstawania współczesnych miast-metropolii Azji. Historia tych metropolii ukazywana jest pod kątem ich rozwoju urbanistyczno-architektonicznego, a także wpływu cywilizacji zachodniej na proces tworzenia metropolii dalekowschodnich.

Tematem czwartego wykładu z cyklu będzie Singapur.

Singapur to obecnie niezależne miasto-państwo, zostało założone w XIX wieku przez Brytyjczyków w strategicznym miejscu, na krańcu Półwyspu Malajskiego. Podobnie jak kiedyś Łodź – miasto Czterech Kultur (Malajskiej, Chińskiej, Indyjskiej i Brytyjskiej) ze zróżnicowaną architekturą i wciąż obecną zabudową pamiętająca czasy British Raj. Aktualnie Singapur jest jednym z największych na świecie centrów finansowych i najbardziej rozwiniętym po Japonii państwem Azji. Na wykładzie będzie można posłuchać o historii powstania i rozwoju potęgi Miasta Lwa.

Metropolie Dalekiego Wschodu – Singapur
15 stycznia 2014 r., godz. 18.00
Owoce i Warzywa, ul.Traugutta 9
Łódź

Dodaj komentarz