• 2014-01-14

Przedstawienie Czterdzieści dwukrotnie w Poznaniu

17 i 18 stycznia 2014 r. Polski Teatr Tańca wystąpi w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zespół zaprezentuje przedstawienie Czterdzieści autorstwa światowej sławy choreografa Jo Strømgrena.

„Czterdzieści", fot. Maciej Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

„Czterdzieści", fot. Maciej Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

Jak mówi twórca spektaklu, Czterdzieści śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi okolicznościami. Wiele warstw spektaklu portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. W Czterdzieści pojawi się, niecodzienna w spektaklach PTT, narracja. Twórca przedstawienia znany jest bowiem nie tylko jako choreograf, ale także dramaturg oraz reżyser teatralny i filmowy.

Po spektaklach w Poznaniu Polski Teatr Tańca pokaże Czterdzieści także na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie (1 lutego), Opery Wrocławskiej (10 lutego) oraz Opery Novej w Bydgoszczy (14 lutego.). Spektakl Czterdzieści powstał w ramach projektu Znaki czasu – pokonać granice. Działania artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii oraz Islandii.

Czterdzieści
17 i 18 stycznia 2014 roku
Hala MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich

Dodaj komentarz