• 2014-01-11

Rafał Blechacz zdobył Gilmore Artist Award

Rafał Blechacz, 28-letni polski pianista, zdobył Gilmore Artist Award – jedno z najbardziej niezwykłych wyróżnień w świecie muzycznym. Od 2007 roku jest on także członkiem elitarnego grona Artystów Steinwaya do którego należeli m.in. Artur Rubinstein oraz Ignacy Jan Paderewski.

Nagroda Gilmore Artist Award wręczana jest co 4 lata za całość osiągnięć muzycznych. Nie jest związana z żadnym konkursem. Anonimowe jury śledzi kariery obiecujących pianistów wysłuchując różnych ich wystąpień na całym świecie. Artysta w żaden sposób nie aplikuje do nagrody i nie jest świadom tego, że jest pretendentem do jej otrzymania. Informacja o jej zdobyciu jest zawsze niespodzianką.

Rafał Blechacz zdobył szeroką sławę wygrywając w 2005 roku Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina i zdobywając w nim 5 głównych nagród jednocześnie. Jedną ze zdobytych nagród dodatkowych było spełnienie marzeń pianisty – własny fortepian Steinway.  Od 2007 roku pianista znajduje się na elitarnej liście Artystów Steinwaya – najlepszych światowych muzyków grających na fortepianach tej legendarnej 160-letniej marki, wśród których znajdują się także Artur Rubinstein, Sergei Rachmaninoff, Ignacy Jan Paderewski, Vladimir Horowitz, Igor Stravinsky, Richard Wagner i Sergei Prokofiev.

Nagroda Gilmore Artist Award dla Rafała Blechacza

Dodaj komentarz