• 2014-01-11

Piotr Krupa w Barwach Natury

Od 10 stycznia w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie można oglądać wystawę fotografii Piotra Krupy pt. Barwy Natury.

Fot. Piotr Krupa, „Barwy natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Piotr Krupa, „Barwy natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jego kolejna wystawa pod nazwą Barwy Natury. To zestaw bardzo malarskich prac, które pokazują cieki wodne, rzeki, wysuszone zbiorniki, a nawet oczyszczalnie… wykonane przy inspirującym świetle. Wyjątkowość prezentowanych fotografii do przygotowywanej wystawy, to odmienne spojrzenie na krajobraz, z innej perspektywy. Zestaw stanowi około trzydzieści obrazów, głównie pejzaż województwa podkarpackiego, ujętych w formie plastycznej i abstrakcyjnej. To malowidła niejednokrotnie dające złudzenie prawdziwych obrazów malarskich.

Zaprezentowane przeze mnie zdjęcia to rezultat kilkuletnich poszukiwań. To podróż trochę odmienna od tych, jaką odbywamy na co dzień – my ludzie twardo stąpający po ziemi. Harcując po niebie z silnikiem na plecach, przyczepionym kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję w poszukiwaniu właśnie takich klimatów. Klimatów z perspektywy lotu ptaka, oddając zupełnie inne wyobrażenie o miejscach, których na co dzień nie zauważamy lub nie jesteśmy tam wstanie dotrzeć ze względu na usytuowanie.

By tworzyć takie klimaty, często moja podróż trwa kilka dni. Szukając malarskich kompozycji, pakuję sprzęt latający do samochodu, by wraz z pierwszymi promieniami słońca ruszyć z ptactwem w podniebną przygodę i rejestrować piękno naszej planety. Często śpię w zaroślach lub szuwarach, owinięty skrzydłem – czekam na kolejny świt…Szybując w przestworzach od zakoli rzecznych, przez pagórki leśne, jeziora, aż do mórz, rejestruję świat przez pryzmat oczu ptaków.

Podczas mojej podróży często włączam muzykę, która mnie inspiruje i wpływa na plastykę, malarskość i odrealnienie moich fotografii. Efektem mojej pracy są cykle zdjęciowe, które mam przyjemność zaprezentować.

Piotr Krupa

Piotr Krupa – urodzony w Rzeszowie. Artysta fotografik, pilot, podróżnik, dziennikarz Przeglądu Lotniczego. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Jego prace są zauważane i nagradzane w wielu konkursach w kraju i za granicą (m.in. National Geografic). Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest również pilotem Aeroklubu Polskiego, gdzie jako Członek Kadry Polski, reprezentuję nasz kraj na Ogólnopolskich oraz Światowych pokazach i zawodach w motoparalotniarstwie (wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata). Połączył dwie pasje, które składają się na to, że fotografuje z innej perspektywy – z lotu ptaka.

Kurator wystawy: Stanisława Zacharko-Łagowska – historyk sztuki, artysta, fotografik, dyrektor BWA w Kielcach

Piotr Krupa, Barwy natury
Wernisaż: 10 stycznia 2014 roku, godz. 18.00
Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie

Dodaj komentarz