• 2014-01-11

Wszystkie strony bajek

12 stycznia o godz. 12.30 wrocławskie Centrum Sztuki WRO zaprasza na drugą w tym roku odsłonę cyklu Co-Niedzielne Poranki Filmowe: Wszystkie strony bajek.

Co-niedzielne Poranki Filmowe: Wszystkie strony bajek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co-niedzielne Poranki Filmowe: Wszystkie strony bajek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od Nowego Roku 2014 cykl Niedzielnych Poranków Filmowych we WRO, w poszerzonej formule, jest już programem całorocznym.

Początek roku filmowo i projekcyjnie upływa pod znakiem animowanych legend i tradycyjnych podań. Organizatorzy kontynuują prezentacje filmów zebranych w wyjątkowej antologii – wielokulturowej mozaice opowieści Cztery Strony Bajek. To zestaw filmów stworzonych dzięki współpracy dwójki autorów: Martyny Majewskiej oraz Marcina Koźlińskiego z Kolektywu Odrobina Kultury. Każdy z obrazów oparty jest na legendach żyjących w Polsce mniejszości kulturowych. Podczas drugiego spotkania przedstawione zostaną bajki gruzińskie, wietnamskie i ukraińskie.

To niesamowita, kolorowa podróż, pozwalająca przybliżyć i zrozumieć świat otaczających nas, a więc bliskich nam tradycji.

Program:

  • Pan Kotowski – adaptacja ukraińskiej bajki Pan Kot. Czasami wystarczy ujawnić swoją naturę aby wywrzeć na wszystkich dobre wrażenie. Jak Pan Kot przestraszy najsilniejsze zwierzęta w lesie? Czy Lisiczka powie im prawdę? Z ukraińskiej bajki dowiemy się, jak z leniwego kocura można stać się dostojnym Panem Kotem.
  • Uczeń i Kamienny Pies – każdy z nas choć raz w życiu chciałby zostać królową lub królem i móc wszystko. Jak to zrobić? Biedny wietnamski chłopiec zostanie mandarynem, gdy zda bardzo trudny egzamin. Czy uda mu się tego dokonać? Adaptacja tradycyjnej bajki wietnamskiej
  • Legenda o pięknej Tamar – jest wiele wersji legendy o gruzińskiej królowej Tamar – jak to z legendami bywa. Adaptacja jednego z najpopularniejszych i najsłynniejszych baśniowych motywów Gruzji.

Co-Niedzielne Poranki Filmowe: Wszystkie strony bajek
Prezentacje filmów animowanych w cyklu Przedszkole Mediów
Wszystkie niedziele, zawsze o 12.30
Centrum Sztuki WRO, Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz