• 2014-01-10

Witaj w klubie

14 marca polską premierę będzie mieć Witaj w klubie (Dallas Buyers Club) Jean-Marc’a Vallée z Matthew McConaughey’em w roli głównej.

„Witaj w klubie”, reż. Jean-Marc Vallée (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Witaj w klubie”, reż. Jean-Marc Vallée (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. […] Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji. (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora – zobaczymy w nim także Jareda Leto (Requiem dla snu, American Psycho) oraz Jennifer Garner (Juno).

Witaj w klubie (Dallas Buyers Club)
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Obsada: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner
Dystrybucja: Vue Movie Distribution
W kinach od 14 marca 2014 r.

Dodaj komentarz