• 2014-01-10

Sade / Marat na deskach kaliskiego teatru

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza na premierę spektaklu Sade / Marat, która odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej.

„Marat / Sade”, reż. R. Zioło (źródło: materiał prasowe)

„Marat / Sade”, reż. R. Zioło (źródło: materiał prasowe)

Rudolf Zioło przygotowuje ze studentami IV roku Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT im. Leona Schillera przedstawienie dyplomowe, którego premiera odbędzie się na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Reżyser sięgnął po sztukę niemieckiego dramatopisarza Petera Weissa Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade, której prapremiera odbyła się w 1964 roku. Od początku recepcja dramatu była spolaryzowana, tak jak spolaryzowane są postawy głównych bohaterów: de Sade’a i Marata. Pod względem formalnym Weiss ciekawie rozwiązuje przenikanie się różnych perspektyw czasowych i prowadzi akcję na kilku planach, których ramę stanowi przedstawienie przygotowywane w przytułku w Charenton.

„Sade / Marat”, reż. R. Zioło (źródło: materiały prasowe)

„Sade / Marat”, reż. R. Zioło (źródło: materiały prasowe)

Spektakl jest koprodukcją z Teatrem Studyjnym w Łodzi. Obsada: Anna Fatyga, Dominika Lichy, Aleksandra Przybył, Michalina Rodak, Zuzanna Zazulin, Michał Barczak, Paweł Dobek, Jakub Kryształ, Rafał Łysak, Mateusz Mosiewicz, Patryk Palusiński, Patryk Pietrzak, Bartosz Szpak.

Sade / Marat
Reżyseria: Rudolf Zioło
11 stycznia 2014 r., godz. 19.00
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dodaj komentarz