• 2014-01-09

Maess na Spinnerei Gallery Tour w Lipsku

11 stycznia Maess zaprezentuje swoje najnowsze prace na wystawie Asteroid obok artystów z Australii, USA Szwecji i Chile, podczas weekendu galeryjnego w Lipsku. Ekspozycja została zorganizowana w ramach programu rezydencji artystycznych Leipzig International Art Programme gdzie obecnie przebywa artystka.

Maess, „Bloody Sputum”, 100 x 70 cm, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maess, „Bloody Sputum”, 100 x 70 cm, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spinnerei Gallery Tour to doskonała okazja by zwiedzić kompleks Spinnerei w Lipsku. Całość została umiejscowiona na terenie dawnej fabryki bawełny i zakładów produkcji tkackiej w Lipsku, które zostały zamknięte w 2000 roku.

Kompleks został objęty pracami o charakterze renowacynorekonstrukcyjnym i przeznaczony na centrum kulturalne. W jego obrębie mieszcza sie indywidualne pracownie, warsztaty graficzne, siedziby firm architektonicznych i projektowych, sklepy z zaopatrzeniem dla artystów, warsztaty baletowe i teatralne, a także warsztaty rzemieślnicze i galerie. Obecnie na terenie fabryki tworzy około sześćdziesięciu artystów. Mają tam swoje pracownie takie sławy sztuki niemieckiej, jak Neo Rauch, Michale Triegel czy Tilo Baumgärtel.

Oprócz galerii z Lipska do Spinnerei Gallery Tour zostały zaproszone galerie z Berlina i Paryża.

Maess – ur. 1982 w Warszawie. Absolwentka warszawskiej ASP, stypendystka Escola Superior de Artes e Design w Porto. Wystawiała między innymi w Plumba Contemporary Art, Porto, Portugalia (2006), Residencia Corazón, La Plata, Buenos Aires, Argentyna (2008), Able Gallery, Berlin, Niemcy (2009) Museo di Santa Cecilia w Rzymie (2010),Galerii Program w Warszawie (2011), Galerii Twilightzone w Belgii (2012) i Muzeum Współczesnym we Wroclawiu (2013) Jej rysunki ukazały się w FUKT Magazine 8/9 oraz na promującej go wystawie w warszawskim Centrum Sztuki Sztuki Współczesnej (2010). W 2012 roku Maess otrzymała nominacje do Grand Prix Foire Internationale du Dessin w Paryżu oraz znalazła się na liście finalistów Strabag International Art Award w Wiedniu (2013).

Artyści: Jesse Keating (USA), Maess (PL), Angela Miskis (NYC, School of Visual Arts), Elisabeth Moritz (SE), Jordan Pemberton (USA), Julia Powles (AU), Stephanie Pooley (CHL), David Ralph (AU), Irene Wellm (AU), Peter Westwood (AU)

Kuratorka: Anna Louise Rolland

Asteroid
Wernisaż: 11 stycznia 2014 roku
Wystawa potrwa do 31 stycznia 2014 roku
Spinnerei w Lipsku
Spinneristrasse 7, hala 18, drugie pietro
Lipsk

Dodaj komentarz