• 2014-01-09

Audycje muzyczne dla najmłodszych

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ do czerwca 2014 roku realizować będzie nowy projekt edukacyjny: audycje muzyczne, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej, w sposób łatwy i adekwatny do ich wieku w ramach cyklicznych spotkań.

Audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli, plakat (źródło: mat. prasowe)

Audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli, plakat (źródło: mat. prasowe)

Audycje muzyczne będą realizowane w przedszkolach i szkołach, co stanowi najdogodniejszą formę dotarcia do najmłodszych odbiorców muzyki. Każde spotkanie będzie przybliżać dzieciom nowy instrument, podstawowe informacje oraz terminy muzyczne. Zostanie on poddany wnikliwej analizie, a muzyka grana na żywo pozwoli poznać jego brzmienie.

Do końca czerwca słuchacze poznają skrzypce i kontrabas, czyli przedstawicieli grupy strunowych – smyczkowych, flet i saksofon z grupy instrumentów dętych, a także gitarę i perkusję. Dowiedzą się również, co to jest koncert i jak należy się podczas koncertu zachowywać, do czego służy muzyczny klucz, co to jest melodia, rytm, tempo i dziwnie brzmiąca dynamika.  W roku 2013 przyszli melomani będą mieli okazję spotkać się z wiolonczelą, akordeonem i śpiewem.

Zajęcia prowadzić będzie Monika Rębilas, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, która do udziału w audycjach muzycznych zaprasza także młodych i zdolnych muzyków, specjalizujących się w grze na różnych instrumentach.

Audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Dodaj komentarz