• 2014-01-08

Przegląd filmów kandydujących do Orłów 2014

10 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon rozpocznie się przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. W ramach przeglądu na widzów czekają także spotkania z twórcami wybranych produkcji.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokazy produkcji konkurujących o statuetkę Orła 2014 w kinie Iluzjon będzie można oglądać od 10 do 29 stycznia. Widzowie zobaczą filmy fabularne m.in.: pokazywaną na MFF w Cannes Wenus w futrze Romana Polańskiego, nagrodzone Nagrodą Publiczności na festiwalu Nowe Horyzonty Płynące wieżowce Tomasza Wasilewskiego, polskiego kandydata do Oscara Wałęsa. Człowiek z nadziei Andrzeja Wajdy czy głośny Układ zamknięty Ryszarda Bugajskiego oraz, w ramach Poniedziałków z dokumentem, filmy dokumentalne, m.in. Inny świat Doroty Kędzierzawskiej o Danucie Szaflarskiej czy ukazujący kulisy Euro 2012 Będziesz legendą człowieku Marcina Koszałki.

Po większości projekcji na widzów czekać będą twórcy filmów – w kinie Iluzjon swoją obecność zapowiedzieli m.in. Andrzej Wajda (Wałęsa. Człowiek z nadziei), Jan Kidawa-Błoński (W ukryciu), Maciej Pieprzyca (Chce się żyć), Bodo Kox (Dziewczyna z szafy) czy Jacek Borcuch (Nieulotne).

Nominacje do Orłów zostaną ogłoszone 4 lutego w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 została zaplanowana na 10 marca w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku, relację z gali obejrzeć będzie można w TVP 2.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej od 1999 roku. Orły przyznawane są w 18 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu. Partnerem Polskich Nagród Filmowych Orły od chwili ich powstania jest czołowa na świecie firma audytorsko-doradcza PwC, która nadzoruje także proces przyznawania Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Przegląd filmów kandydujących Polskich Nagród Filmowych Orły 2014
10-29 stycznia 2014 r.
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz