• 2014-01-08

Polska Architektura XXL – rusza kolejna edycja plebiscytu

Rusza kolejna, szósta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Jego celem jest, jak zwykle, podsumowanie minionego roku w polskiej architekturze oraz wskazanie najważniejszych realizacji, które pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni.

Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plebiscyt odbędzie się w trzech kategoriach – kubatury, wnętrza i krajobrazu. Ich patronami będą poszczególne wortale z grupy Sztuka Architektury do 20 stycznia będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze ubiegłego roku. Wyniki tych poszukiwań zostaną po 1 lutego poddane pod głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury – eliminacje regionalne. Do ogólnopolskiego etapu przejdzie 36 realizacji. Organizatorzy czekają na propozycje czytelników.

Do ich zgłaszania należy wykorzystać mechanizmy społecznościowe, które są dostępne na wortalach. Żeby zgłosić projekt wystarczy założyć wizytówkę pracowni lub dodać do istniejącej już wizytówki galerię proponowanej realizacji z dopiskiem Polska Architektura 2013 + nazwa województwa. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcję uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie na etapie regionalnym.

Zwycięzcy plebiscytu zostaną jak zwykle nagrodzeni specjalnymi dyplomami oraz publikacją projektów w mediach patronujących plebiscytowi docierających do ponad 5 milionów odbiorców.

Polska Architektura XXL
Zgłoszenia: do 20 stycznia 2014 r.

1 komentarz do artykułu “Polska Architektura XXL – rusza kolejna edycja plebiscytu”

  1. Mam nadzieje ,że pojawią się jakieś dobre ciekawe projekty. To także fajny miernik społecznej wrażliwości na estetykę i sprawdzian nowoczesności myślenia.

Dodaj komentarz