• 2014-01-08

Krosno: miasto i ludzie

Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na wernisaż pokonkursowej wystawy 7. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii, który odbędzie się 9 stycznia o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami.

„Krosno. Miasto i ludzie – lubię to!” 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Krosno. Miasto i ludzie – lubię to!” 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii, plakat (źródło: materiały prasowe)

Regulamin 7. edycji konkursu, podobnie jak poprzedni, określił dość precyzyjnie, jakie fotografie rywalizować będą o tytuł najlepszej pracy. Autorzy dostosowali się do tych wymagań, nadesłali zdjęcia pokazujące miasto i zdarzenia z nim związane oraz jego architekturę, przyrodę, specyfikę, czy tajemnicze zaułki. Pod ocenę jury trafiło fotografie nadesłane przez uczestników pochodzących z 17 miejscowości. Znalazły się wśród nich: Krosno, Jedlicze, Zręcin, Korczyna, Przysieki, Wojaszówka, Odrzykoń, Rymanów oraz te dalej położone – Rzepedź, Niebocko, Rzeszów, Nowy Sącz, Przemyśl, Sandomierz, Łódź, Toruń i Szczecin.

Konkurs zgromadził pełne refleksji obrazy i ciekawie uchwycone chwile z życia mieszkańców. Swoją obecność wyraźnie zaznaczyła zarówno tzw. fotografia artystyczna, jak i bardzo dobra fotografia reportażowa. Archiwum biennale wzbogaciło się o kolejną partię obrazów fotograficznych pokazujących miasto nie tylko zatrzymane w przemijającym czasie, ale i promującą jego walory.

Wystawie towarzyszy pokonkursowy katalog. Podczas otwarcia zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu.

Krosno. Miasto i ludzie – lubię to!
7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii
Wernisaż: 9 stycznia 2014 r., godz. 18.00
Wystawa potrwa do 31 stycznia 2014 r.
Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Dodaj komentarz