• 2014-01-08

Kompleksy i frustracje w Labiryncie

Od 31 stycznia w Galerii Labirynt w Lublinie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Kompleksy i frustracje. Kuratorką ekspozycji jest Marta Ryczkowska.

Autor pracy: Piotr Korol (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Piotr Korol (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa przekornie opisuje stan sztuki i kondycję współczesnego malarstwa. Wbrew prognozom wieszczącym jego zmierzch jest to medium szalenie żywotne, aktywne znaczeniowo, podejmujące wciąż dialog ze swoją historią, rozbrajające stereotypy. Uznani artyści: Sławomir Toman, Jakub Ciężki, Tomasz Bielak, Piotr Korol, Arek Karapuda, Maciek Duchowski, Igor Przybylski, Ewa Juszkiewicz, Katarzyna Szeszycka, Zbigniew Rogalski i Marcin Zawicki wskazują rozmaite drogi poszukiwań w obrębie tego medium.

Tomasz Bielak, „Potwór Człowiek”, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Bielak, „Potwór Człowiek”, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kładą akcenty na transgresyjny dialog z tradycją malarstwa (Juszkiewicz, Zawicki), oddalenie w świecie rzeczy (Toman, Ciężki), tęsknotę i resentyment (Karapuda, Bielak, Przybylski), wyzwalanie się z ograniczeń formy (Korol, Rogalski), dryfowanie w świecie obrazów i tekstów (Duchowski, Szeszycka). Artysta jawi się przy tym jako jednostka, przypatrująca się światu z dystansu, w skupieniu łowiąca i filtrująca jego kompleksy i frustracje, nasycając je ponadczasową głębią.

Kurator: Marta Ryczkowska

Artyści: Sławomir Toman, Jakub Ciężki, Tomasz Bielak, Piotr Korol, Arek Karapuda, Maciek Duchowski, Igor Przybylski, Ewa Juszkiewicz, Katarzyna Szeszycka, Zbigniew Rogalski, Marcin Zawicki

Kompleksy i frustracje
Wernisaż: 31 stycznia 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 23 lutego 2014 roku
Galeria Labirynt
ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Lublin

Dodaj komentarz