• 2014-01-07

Janusz Wróblewski przedstawia: Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz w Kinie Praha

17 stycznia o godz. 19.00, w ramach cyklu Janusz Wróblewski przedstawia, warszawskie Kino Praha zaprasza na pokaz filmu Pod Mocnym Aniołem oraz spotkanie z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Adamem Woronowiczem.

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Praha zaprasza na cykl Janusz Wróblewski przedstawia – spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika Polityka i autora książki Reżyserzy – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazywane są premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego – Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii.

Pod Mocnym Aniołem to najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera Drogówki, Róży i Wesela. To wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha Pod Mocnym Aniołem (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej bez końca.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Adamem Woronowiczem.

Cykl Janusz Wróblewski przedstawia: Pod Mocnym Aniołem
17 stycznia 2014 r., godz.19.00
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz