• 2014-01-07

Rusza II edycja Projektu Przetwórnia z Porembą w roli głównej

Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Galerią Pauza oraz mecenasami projektu Akademią Nikona i Szerokim Kadrem mają przyjemność zaprosić wszystkich fotografujących do udziału w II edycji Projektu Przetwórnia, tym razem z udziałem Jacka Poremby w roli jurora.

Jacek Poremba, „Maciek Zakościelny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Poremba, „Maciek Zakościelny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea Projektu Przetwórnia. Przetwórnia to projekt Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, który miał swoją pierwszą odsłonę na przełomie 2012/2013 roku. W Przetwórni udział bierze zaproszony przez organizatorów wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty. Do udziału w II edycji zaproszony został Jacek Poremba specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, fotografii mody oraz fotografii reklamowej. Pracuje dla czołowych polskich czasopism takich jak Viva, Pani czy Gala, jest również autorem wielu okładek płyt kompaktowych m.in. Kaya/Bregovic, Nosowska, Lipnicka, Kora, Bartosiewicz, itd. Juror II edycji Projektu Przetwórnia poza działalnością komercyjną doskonale radzi sobie w obszarze fotografii artystycznej: jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz laureatem międzynarodowych oraz krajowych konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w 1998 Photokina w Niemczech oraz w 2003 w Galerii Pauza w Krakowie.

Etapy projektu:

  1. Nabór projektów. Każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć zainspirowanych twórczością Jacka Poremby w terminie od 2 stycznia 2014 do 15 marca 2014 roku na adres projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem Jacek Poremba.
  2. Otwarte konsultacje Projektu Przetwórnia. W trakcie trwania naboru prac zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z profesjonalnymi fotografami.
  3. Ocena oraz Gala Finałowa wyłaniająca zwycięzców 6 kwietnia 2014 roku. Wszystkie zgłoszone do projektu zestawy fotograficzne zostaną przedstawione ekspertowi Przetwórni. Jacek Poremba wyłoni 10 najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznemu komentarzowi na otwartym spotkaniu 6-go kwietnia 2014 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie trwania gali finałowej wyłonionych zostanie 3 zwycięzców II edycji Projektu Przetwórnia.
  4. Nagroda specjalna Mecenasów wydarzenia Akademii Nikona oraz Szerokiego Kadru. Mecenasi projektu nagrodzą laureata nadając mu miano Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru.
  5. Nagroda specjalna Digital Camera Polska. Redakcja miesięcznika Digital Camera Polska przyzna własne wyróżnienia w projekcie, a ich laureatów nagrodzi publikacją zdjęć na łamach czasopisma.
  6. Nagroda specjalna Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik. Zarząd Stowarzyszenia przyzna własne wyróżnienia w projekcie, a ich laureatów nagrodzi projekcją ich zdjęć w Kinie Pauza w trakcie trwania wystawy zwycięzców projektu.
  7. Produkcja wystawy i ekspozycja nagrodzonych zdjęć w Galerii Pauza w Krakowie oraz publikacja w katalogu.

Do kogo jest skierowany Projekt Przetwórnia? Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, jak również do zaawansowanych fotoamatorów.

II edycja Projektu Przetwórnia
Prace można zgłaszać od 2 stycznia do 15 marca 2014 roku

Dodaj komentarz