• 2014-01-04

Sceny z życia małżeńskiego

18 stycznia w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się premiera spektaklu Sceny z życia małżeńskiego w reżyserii Barbary Sass na podstawie filmu Ingmara Bergmana. Muzykę do spektaklu skomponował Michał Lorenc.

„Sceny z życia małżeńskiego", plakat projektu Rafała Latoszka (źródło: mat. prasowe)

„Sceny z życia małżeńskiego", plakat projektu Rafała Latoszka (źródło: mat. prasowe)

Sceny z życia małżeńskiego to swoiste studium związku i jego rozpadu. Dwoje, wydawałoby się szczęśliwych, dorosłych i wykształconych ludzi (ona prawnik, on naukowiec) staje przed decyzją o rozstaniu. Reżyser spektaklu – Barbara Sass – zmierzyła się z trudnym zadaniem obnażenia niedoskonałości ludzkich charakterów oraz zawiłych relacji damsko-męskich.

Myślę, że fabuła jest pretekstem do opowiedzenia o sprawach dużo ważniejszych. To sztuka o rozpadzie współczesnego świata. Autor – Irgman Bergman zauważył proces zanikania tradycyjnych wartości oraz indywidualizacji prowadzącej do braku zrozumienia uczuć drugiego człowieka już w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku – mówi Barbara Sass.

Spektakl jest utrzymany w realistycznej konwencji, która raz po raz wymyka się prostemu odbiorowi aby zaskakiwać uogólnieniem. Dystans autora do świata i pogubionych w nim bohaterów potrafi obnażyć aż do śmieszności ich dramaty i tragedie.

Sceny z życia małżeńskiego

Autor: Ingmar Bergman
Reżyseria: Barbara Sass
Obsada: Justyna Sieńczyłło, Piotr Grabowski
Muzyka: Michał Lorenc
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Krauze
Reżyseria światła: Wiesław Zdort
Zdjęcia: Rafał Latoszek

Premiera: 18 stycznia 2014 roku
Aleja Solidarności 93, Teatr Kamienica
Warszawa

Dodaj komentarz