• 2014-01-03

Jan Pamuła z grafiką w Oku dla Sztuki

Od 16 stycznia w Galerii Oko dla Sztuki 2 w Krakowie będzie można oglądać wystawę pt. Jan Pamuła. Grafika.

Jan Pamuła, „Image 2013”, druk cyfrowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Pamuła, „Image 2013”, druk cyfrowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Pamuła – urodzony w 1944 roku w Spytkowicach, k.Oświęcimia. Studiował malarstwo i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 1961 -1968, i w Ecole Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu, 1967. Dyplom uzyskał w 1968 roku. Obecnie jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, grafikę i media elektroniczne. W latach 1996-2002 – Prorektor; 2002-2008 – Rektor ASP w Krakowie; 1992 – Visiting Professor w UCONN /USA/; 2013 – Laureat Nagrody Miasta Krakowa.

Ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Udział w kilkuset wystawach zbiorowych, międzynarodowych, krajowych i zagranicznych. Liczne nagrody, zwłaszcza za twórczość graficzną na wystawach międzynarodowych i ogólnopolskich. W 2003 roku – Nagroda im. Witolda Wojtkiewicza za wystawę malarstwa „Obiekty geometryczne – retrospekcja w Starmach Gallery.

Prace w zbiorach muzealnych: Muzeum Narodowe w Warszawie; Muzeum Narodowe Krakowie; Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie; Muzeum ASP w Krakowie, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Architektury we Wrocławiu; Muzea Okręgowe / Szczecin, Chełm, Lublin, Radom/;Zbiory Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Gdańskiej, Politechniki Krakowskiej, Zbiory Graficzne ASP w Krakowie; Victoria and Albert Museum w Londynie; Albertina w Wiedniu; Portland Art Museum w Oregon; Muzeum w Bochum; Mondrian Museum w Amersfoort; Vass Collection, Veszprem; Kolekcja Peter C. Ruppert Sztuka Konkretna w Europie po 1945, Muzeum w Wuerzburgu. Jest wieloletnim członkiem ZPAP, oraz członkiem Grupy Krakowskiej, wielokrotnym kuratorem oraz jurorem wystaw i konkursów.

Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie

Jan Pamuła. Grafika
Wernisaż: 16 stycznia 2014 roku, godz. 17.00
Galeria Oko dla Sztuki 2
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
Kraków

Dodaj komentarz