• 2014-01-02

Jacek Podsiadło: wybór wierszy

9 stycznia nakładem Biura Literackiego ukaże się Być może należało mówić – pierwsza od lat publikacja prezentująca dorobek poetycki Jacka Podsiadły.

Jacek Podsiadło „Być może należało mówić” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Jacek Podsiadło „Być może należało mówić” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Tom zbudowany jest z tekstów ułożonych chronologicznie, zgodnie z ukazującymi się przez lata tomami. Wiersze wybrał i posłowiem opatrzył Piotr Śliwiński, tworząc tym samym z publikowanej książki całkiem nową wypowiedź artystyczną, zaświadczającą o tym, że nie bez powodu Jacek Podsiadło uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych poetów polskich.

Jacek Podsiadło – urodzony 7 listopada 1964 w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz. Felietonista Tygodnika Powszechnego. Twórca internetowego radia Studnia, do 2008 związany z Polskim Radiem Opole. Zdobywca Grand Prix w konkursie na brulion poetycki im. M.M. Morawskiej (1992), laureat m.in. nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody im. Kościelskich (1998) i nagrody Czesława Miłosza (2000), trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike (1999, 2000, 2006). Mieszka w Opolu.

Jacek Podsiadło Być może należało mówić
Premiera: 9 stycznia 2013 roku
Biuro Literackie

Dodaj komentarz