• 2013-12-27

Koncert Molly Nilsson w RE

Wydana w czerwcu przez szwedzką artystkę Molly Nilsson płyta Molly The Travels zapoczątkowała kolejną światową trasę artystki, w ramach której w styczniu 2014 odwiedzi także Polskę. 10 stycznia Nilsson wystąpi w krakowskim Klubie RE.

Molly Nilsson (źródło: mat. prasowe)

Molly Nilsson (źródło: mat. prasowe)

Molly Nilsson. Dziewczyna, której nie chce się czekać, aż ktoś poprosi ją do tańca i spontanicznie projektuje swój własny muzyczny kram. Zakłada label Dark Skies Association, z łatwością lecz nie pochopnie kreśli linijki zawstydzająco osobistych tekstów i ubiera je czule w synthpopową siatkę dźwięków. Nilsson połknęła bakcyla DIY – kręci i montuje osobliwe teledyski a nawet własnoręcznie farbuje promocyjne tiszerty.

Dzieciństwo spędziła w Sztokholmie, by zaraz po szkole przeprowadzić się do Niemiec. Od kilku lat mieszka w berlińskiej dzielnicy Neukölln, gdzie swój czas dzieli pomiędzy etat w galerii sztuki i muzykę. Jednak z jej utworów tchnie gęstą tęsknotą, jakby nigdzie tak naprawdę nie czuła się u siebie. Do Polski przyjedzie po raz kolejny, dwa lata temu grała dwa świetnie przyjęte koncerty w Krakowie i Warszawie, później grała jeszcze między innymi w ramach Green ZOO Festival w Krakowie. Nowa płyta Molly The Travels została wydana w czerwcu i zapoczątkowała kolejną światową trasę artystki, w ramach której w styczniu 2014 odwiedzi także Polskę.

Koncert Molly Nilsson (SWE):

10 stycznia 2014 r., godz. 21.00 – Klub RE, Kraków

Molly zagra także:
9 stycznia 2014 r., Distorted Club, Firlej, Wrocław
11 stycznia 2014 r., Owoce i Warzywa, Łodź
12 stycznia 2014 r., Distorted Club, barStudio, Warszawa

Dodaj komentarz