• 2013-12-27

Joanna Hasior. Bieszczadzki pejzaż życia

Od 30 grudnia w Galerii Przy Pętli w Cisnej będzie można oglądać wystawę wspomnieniową pt. Joanna Hasior. Bieszczadzki pejzaż życia.

Autorka pracy: Joanna Hasior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Joanna Hasior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwie były ponoć prawdziwe mistrzynie gobelinu – Magdalena Abakanowicz oraz Joanna Hasior. Pierwsza zawojowała świat, druga rozkochała w sobie Bieszczady. Artystka, nagradzana w Polsce i za granicą, ostatnie lata życia spędziła w Bieszczadach, gdzie prowadziła warsztaty tkackie w Cisnej, Tarnawie Niżnej i Myczkowcach. Ten zakątek Polski inspirował ją przez lata. Bieszczadów nigdy nie chciała opuścić.

Joanna Hasior, absolwentka warszawskiej ASP, zajęła się tam też intensywną pracą malarską. Długie godziny, niezależnie od pory roku, spędzała w plenerze. Bieszczadzki krajobraz oddała na dziesiątkach płócien. Swoją nietuzinkową osobowością, wiedzą oraz mądrością życiową przyciągała do siebie wiele osób. Na jej zajęcia tkackie w Cisnej przyjeżdżali ludzie z Leska, Sanoka, Rzeszowa, a nawet z odległego Koszalina.

Na wystawie zobaczyć będzie można obrazy artystki, dokumentację zdjęciową jej dorobku artystycznego oraz prace jej wychowanków z Podkarpacia. Zaprezentowany zostanie również materiał dokumentalny o artystce, zrealizowany na zamówienie GCKiE w Cisnej.

Joanna Hasior. Bieszczadzki pejzaż życia
Wernisaż: 30 grudnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 20 stycznia 2014 roku
Galeria Przy Pętli, Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

Dodaj komentarz