• 2013-12-27

Co widział kamerdyner w Teatrze Polskim?

4 stycznia w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbędzie się premiera spektaklu pt. Co widział kamerdyner? w reżyserii Andrzeja Zaorskiego.

Spektakl „Co widział kamerdyner?”, reż. Andrzej Zaorski, Teatr Polski w Bielsku-Białej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl „Co widział kamerdyner?”, reż. Andrzej Zaorski, Teatr Polski w Bielsku-Białej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak psychoanalityk zatrudnia sekretarkę? Oczywiście przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną. Ale robi to we właściwy sobie sposób: poleca kandydatce, by… się rozebrała. Tak zaczyna się niezwykła farsa, na którą jako reżyser zaprasza Andrzej Zaorski — legendarna postać kabaretu i telewizji. A to dopiero początek! Przebieranki, nieoczekiwane zbiegi okoliczności, szalone tempo i humor. Dom wariatów – jedyny, do którego chcielibyście trafić. Choćby po to, by spotkać Brygidę Turowską, Kazimierza Czaplę, Grzegorza Sikorę, Tomasza Lorka oraz aktorów najmłodszego pokolenia: Zofię Schwinke i Michała Czadernę (znanego już bielszczanom jako Skierka z Balladyny).

Przekład: Gustaw Gottesman
Adaptacja i reżyseria: Andrzej Zaorski
Scenografia: Jerzy Rudzki
Muzyka: Piotr Hertel
Ruch sceniczny: Katarzyna Zielonka
Asystent reżysera: Grzegorz Sikora
Inspicjent / sufler: Renata Sladeczek

Dr Robert PRENTICE: Grzegorz Sikora
Geraldina BARCLAY: Zofia Schwinke
Yvonne PRENTICE: Brygida Turowska
Nickolas BECKETT: Michał Czaderna
Dr John RANCE: Kazimierz Czapla
Sierżant MATCH: Tomasz Lorek

Czas trwania: 140 minut

Co widział kamerdyner?, reż. Andrzej Zaorski
Premiera: 4 stycznia 2014 roku, godz. 18.00
Kolejne terminy: 5, 6 stycznia 2014 roku, godz. 18.00 oraz 9, 10 stycznia 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Polski, Duża Scena
Bielsko-Biała

Komentarze (2) do artykułu “Co widział kamerdyner w Teatrze Polskim?”

 1. Darek

  Byłem w sobotę ( 04.01.2014 ) na spektaklu w Teatrze Polskim w Bielsku Białej. Pominę uroczystą atmosferę i skupię się na moich odczuciach dotyczących samej sztuki. Aktorzy: Wybitnie zagrała Brygida Turowska. Tomasz Lorek to także wspaniały aktor ale w tej konkretnej sztuce rola nie była porywająca. Wspaniale zagrała młodziutka Zofia Schwinke. Katastrofą była rola Michała Czaderny – jedynie w ostatniej scenie gdy robi z palców okulary można było się uśmiechnąć. Grzegorz Sikora – charakterystyczny ale wg mnie bardzo przeciętny aktor. I w końcu Kazimierz Czapla – chyba nie mam na Jego temat zbyt wiele do powiedzenia.
  Reżyser – Andrzej Zaorski… Bardzo cenię tego człowieka za to jakim jest. Czy jest dobrym reżyserem… Trudno powiedzieć – dobrzy aktorzy grali dobrze. Źli – źle. Więc trudno znaleźć tutaj rękę reżysera.
  Generalnie bawiłem się dobrze choć miałem odrobine większe oczekiwania.
  Panu Andrzejowi życzę wszystkiego co najlepsze…

 2. Robert

  …ale to było słabe… Najgorsza sztuka jaką oglądałem w bielskim teatrze. Żarty na poziomie niegodnym teatru. Zdecydowanie odradzam. Szkoda czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz