• 2013-12-24

Zwycięzcy 3. edycji Mozaikowej mapy Polski

Jury konkursu Mozaikowa mapa Polski, spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych do 20 grudnia roku, przyznało 3 miejsca główne i 1 wyróżnienie świąteczne.

I miejsce: Paweł Żmudkowski, mozaika na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach (źródło: materiały prasowe organizatora)

I miejsce: Paweł Żmudkowski, mozaika na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stworzenie unikatowej mapy polskich mozaik było kolejnym etapem działań, które w ramach akcji Ratujemy Mozaiki przygotowali jej organizatorzy: Grupa Paradyż i Fundacja Architektury. Głównym celem projektu było zebranie informacji o jak największej liczbie mozaik znajdujących się na terenie Polski. Dzięki uczestnikom wszystkich trzech edycji konkursu udało się wzbogacić mapę o blisko 100 pięknych i niepowtarzalnych mozaik.

Zwycięzcą 3. edycji Mozaikowej mapy Polski i laureatem nagrody głównej – smartfona HTC One – został Paweł Żmudkowski, który sfotografował mozaikę znajdującą się na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Drugie miejsce przyznano Wojciechowi Seweryńskiemu za zdjęcie dekoracji zdobiącej Sanatorium Uzdrowiskowe OAZA w Inowrocławiu. W gronie laureatów znalazła się również Żaneta Olborska, która przesłała fotografię dzieła znajdującego się w Głównej Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy-Zdroju. Laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają równorzędne nagrody w postaci albumu ciekawych miejsc w Polsce, lub na świecie oraz zdjęcie przesłanej mozaiki wydrukowane na piance.

Co prawda 3. edycja zakończyła konkurs Mozaikowa mapa Polski, jednak interaktywna mapa będzie nadal dostępna. Wszystkie zainteresowane osoby wciąż mogą przesyłać zdjęcia mozaik zdobiących przestrzeń miejską polskich miejscowości.

Mozaikowa mapa Polski
Rozstrzygnięcie: 20 grudnia 2013 r.

Dodaj komentarz