• 2013-12-24

Podsumowanie roku Galerii Rusz w dwóch pracach

Koniec roku to czas podsumowywania i oczekiwania na przyjście nowego. Galeria Rusz postanowiła włączyć się w ten kulturowy trend i przygotowała dwie prace poświęcone cudom: Jedność w Toruniu i Cud w Warszawie.

Joanna Górska / „Jedność” / Toruń 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Górska / „Jedność” / Toruń 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca pt. Cud prezentowana w Warszawie to wizualna zachęta do powtórzenia cudu nad Wisłą, a bilbord eksponowany w Toruniu pt. Jedność to wyraz wiary w harmonię, jedność i pełnię, które na pewno zagoszczą w otaczającej nas rzeczywistości w nadchodzącym roku, jeśli będziemy tego chcieli.

Galeria Rusz / „Cud” / Warszawa 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Rusz / „Cud” / Warszawa 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Rusz to grupa artystyczna, która jest uosobieniem Nowej Polskiej Szkoły Plakatu – w rozmiarze XXL. Artyści Joanna Górska i Rafał Góralski specjalizują się przede wszystkim w kreowaniu i prezentacji sztuki w przestrzeni miejskiej i mają na koncie ponad 200 bilbordowych realizacji. W swoich działaniach wykorzystują zarówno formę tradycyjnego plakatu, bilbordu, jak i korzystają z elektronicznych ekranów ulicznych, czy też mobilnych bilbordów. Ich największe prace (tzw. megabilbordy) osiągają ogromne rozmiary, nawet do 250 m2. Swoją twórczość traktują jako misję – misję wytwarzania i dostarczania społeczeństwu narzędzi do myślenia

Praca pt. Jedność Joanny Górskiej do oglądania na bilbordzie Galerii Rusz przy Szosie Chełmińskiej 37 w Toruniu.
Praca pt. Cud do oglądania na bilbordzie warszawskiego oddziału Galerii Rusz. Bilbord usytuowany jest na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Łazienkowskiej 3.

Dodaj komentarz