• 2013-12-21

Książki animowane na ekranie – specjalny Poranek Świąteczny we WRO

22 grudnia o godz. 12.30 Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu zaprasza na kolejny Poranek Filmowy, tym razem zatytułowany Książki animowane na ekranie!.

Niedzielny Poranek Filmowy, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy, Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Zazwyczaj jest tak, że książka, baśń czy wierszyk stają się inspiracją i kanwą dla twórców filmu animowanego. A gdyby tak zaanimować książkę? W dodatku zupełnie na żywo, w trakcie czytania, przenieść jej ilustracje na ekran i sprawić, by ożyły?

Podczas ostatniego w tym roku Poranka Filmowego ilustracje ze specjalnie wybranych książek znów ożyją na ekranie! To kolejny porankowy eksperyment – zabawa z mediami zapoczątkowana we WRO. Wybrane tytuły czytane są na żywo, podczas gdy w czasie rzeczywistym ilustracje są filmowane i animowane – stronice ożywają na naszych oczach, a młodzi widzowie mogą swobodnie brać udział w tej intermedialnej zabawie.

Również i w tę niedzielę oglądać będzie można ekspozycję Juwenilia Carolee, towarzyszącą aktualnej wystawie Centrum Sztuki WRO – Carolee Schneemann LIFE BOOK, stworzoną z wybranych przez artystkę na tę okazję rysunków z jej dzieciństwa.

Po projekcji, jak zawsze, na uczestników Niedzielnego Poranka czekają zajęcia warsztatowe.

Ponieważ najbliższy Poranek wypada tuż przed Wigilią, zespół WRO zaprasza do przynoszenia własnych wypieków – ciast i ciastek. Kontynuowana jest również zbiórka karmy i koców, które trafią następnie do wrocławskiego schroniska dla zwierząt.

Książki animowane na ekranie!
Niedzielne Poranki Filmowe
22 grudnia 2013 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz