• 2013-12-20

Depresja Komika

30 grudnia w Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Depresja komika w reżyserii Michała Walczaka. W rolach głównych wystąpią Rafał Rutkowski oraz Adam Woronicz.

„Depresja komika" (źródło: mat. prasowe)

„Depresja komika" (źródło: mat. prasowe)

Spektakl Depresja komika jest kolejną artystyczną współpracą Teatru Polonia z Teatrem Montownia. Depresja komika, czyli przezabawna historia zawodowego rozśmieszacza, który ku zaskoczeniu wszystkich będzie musiał zmierzyć się z depresją oraz ze swoim terapeutą. Kulisy humoru, intrygi showbiznesu, zabawna opowieść o depresji.  Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą zabawny, ciepły i intrygujący obraz codzienności, z jej problemami i przede wszystkim radościami.

Dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody? Komik Rafał zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większej ilości ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który diagnozuje u niego depresję. Wszystko to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Rafała. Spotkanie komika w depresji i terapeuty staje się więc swojego rodzaju pojedynkiem o największą stawkę.

Teatr Montownia to jedna z pierwszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Założyli ją w 1996 r. trzej absolwenci ówczesnej warszawskiej PWST: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Później dołączył do nich Marcin Perchuć, również absolwent PWST. Krytycy zgodnie twierdzą, że Montownia jest jedną z ważniejszych grup, jakie pojawiły się na polskim rynku teatralnym. Montownia konsekwentnie definiuje własny model teatru – niezależnego, wolnego od biurokracji, otwartego na nietuzinkowe pomysły i gotowego wspierać innych twórców. Montownia jest teatrem, który nie posiada własnej sceny, obecnie gra gościnnie m.in. w Teatrze Polonia oraz w Och-Teatrze.

Depresja komika
Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
Występują: Rafał Rutkowski, Adam Woronowicz

Premiera w Teatrze Polonia: 30 grudnia 2013 roku
Spektakl sylwestrowy: 31 grudnia 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz