• 2013-12-19

Warsztaty głosu w Instytucie Grotowskiego

Do 6 stycznia przyjmowane są zgłoszenia na warsztaty prowadzone przez Christiane Hommelsheim, trenerkę głosu pracującą w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji. Zajęcia odbywać się będą od 18 do 21 stycznia w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu.

Christiane Hommelsheim, fot. Hanna Lippmann (źródło: mat. prasowe)

Christiane Hommelsheim, fot. Hanna Lippmann (źródło: mat. prasowe)

W dniach 18–21 stycznia w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego odbędą się warsztaty Twój własny głos na progu muzyki. Najistotniejsza podczas treningu będzie praca z samym sobą, odkrycie i zbadanie swojego głosu prowadzące do ekspresji i tworzenia własnej muzyki. Założeniem jest przeniesienie się w nowe obszary głosów, poza granice, w których przywyknięto się poruszać. Jak stwierdza Hommelsheim: Będziemy doświadczać radości wspólnego śpiewu. Na warsztaty złoży się trening głosowy i fizyczny, praca indywidualna oraz improwizacje grupowe. Wcześniejsze doświadczenie muzyczne nie jest wymagane. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Christiane Hommelsheim – jest wokalistką, performerką, improwizatorką, twórczynią wideo i nauczycielką pracy z głosem. W pracy artystycznej bada możliwości i cechy szczególne swojego głosu w relacji pomiędzy głosem, ciałem a świadomością. Od roku 2010 roku pracuje metodą Roya Harta – jest nauczycielką certyfikowaną przez Centre Artistique International Roy Hart (CAIRH) we Francji. Prowadzi regularne warsztaty w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji. Prowadzi także indywidualne zajęcia w Berlinie oraz współpracuje jako trener głosu z reżyserami teatralnymi i choreografami. Warsztaty w Instytucie Grotowskiego poprowadzi na zaproszenie zespołu In Medias Res.

Warsztaty Twój własny głos na progu muzyki:
od 18 do 21 stycznia 2014 roku
Rynek-Ratusz 27, Instytut Grotowskiego
Wrocław

Dodaj komentarz