• 2013-12-19

Reinier de Graaf honorowym członkiem jury BMW/Urban/Transforms/2013

Światowej sławy architekt Reinier de Graaf, pracujący w holenderskim biurze projektowym OMA, został honorowym członkiem jury konkursu BMW/URBAN/TRANSFORMS/2013.

BWM/Urban/Transforms/2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

BWM/Urban/Transforms/2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reinier de Graaf jest głównym architektem i partnerem w słynnym biurze projektowym OMA, założonym przez Rema Koolhaasa – kuratora przyszłorocznego Biennale Architektury w Wenecji. Holenderski architekt nadzoruje wiele projektów biura, jednocześnie kierując pracą AMO, założonego w 1998 think tanku badawczo-projektowego. De Graaf jest odpowiedzialny za zaangażowanie AMO w planowanie zrównoważonego rozwoju miast i prace nad odnawialnymi źródłami energii.

Oprócz Reiniera de Graafa w skład jury wchodzą:

  • Aleksandra Wasilkowska – architektka, wiceprezeska SARP – OW
  • Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana
  • Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, z-ca kierownika Działu Naukowego tygodnika POLITYKA
  • Grzegorz Piątek – krytyk architektury, kurator wystaw, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Rozwój miast i jakość życia ich mieszkańców to jedno z ważniejszych wyzwań współczesnych społeczeństw. To, jak wygląda otaczająca nas przestrzeń determinuje nasze zachowanie, samopoczucie i relacje społeczne. Poprawa jakości życia mieszkańców miast wymaga rozpoznania ich potrzeb i oczekiwań. Głównym celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego projektu poprawiającego jakość życia mieszkańców miast.

W ramach współpracy Fundacji Bęc Zmiana – organizatora wieloletniego cyklu wystaw i publikacji pt. Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości – oraz marki BMW – która pracuje nad pionierskimi koncepcjami miejskiej mobilności, jak na przykład w pełni elektryczny model BMWi3, organizatorzy chcą zachęcić do namysłu nad otaczającą nas przestrzenią oraz pobudzić wyobraźnię snującą śmiałe wizje, które będzie można przełożyć na praktyczne realizacje.

Konkurs BMW/Urban/Transforms/2013
Zgłoszenia: do 31 stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz