• 2013-12-19

Camerata Salzburg na scenie GTM

13 stycznia w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert noworoczny w wykonaniu formacji Camerata Salzburg. Grupa wystąpi na dwóch koncertach w Polsce, z repertuarem obejmującym kompozycje J. Straussa, J. Offenbacha i W.A. Mozarta.

Camerata Salzburg (źródło: mat. prasowe)

Camerata Salzburg (źródło: mat. prasowe)

Ttryskający energią i nieprawdopodobnym potencjałem, bezkompromisowo indywidualni, brawurowi i nowocześni – a przy tym zachowujący rygory muzyki klasycznej – tak o muzykach z Camerata Salzburg pisał recenzent Salzburger Nachtirchten.

Camerata Salzburg to jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie, mogący się poszczycić ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Prowadzona najpierw jako Academica des Mozarteums Salzburg przez Bernharda Paumgartnera, a obecnie przez Louisa Langrée, światową sławę zdobyła dzięki niezwykłym interpretacjom muzyki klasyków wiedeńskich oraz licznym komercyjnym nagraniom dla najważniejszych światowych wytwórni: Decca, Warner Classics i Sony Classical. Koncertowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, brała udział w wielu festiwalach, m.in. Carinthian Summer Festival i Haydn Festival w Eisenstadt, a szeroką popularność zdobyła dzięki stałemu cyklowi koncertów na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Koncertowali z nią znakomici soliści, m.in. Anne-Sophie Mutter, Hilary Hahn, Julian Rachlin, Daniel Hope Fazil Say, Stefan Vladar. Według szwajcarskiej Neue Zurcher Zeitung, jej muzycy grają z zaangażowaniem i zaraźliwą radością.

Koncert w Gliwicach będzie jedną z dwóch okazji, by usłyszeć Cameratę Salzburg w Polsce, dokąd zaprosiła ją Fundacja Schola Cordis Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie. W styczniowy wieczór wykona m.in. utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Straussa oraz Jacquesa Offenbacha. Towarzyszyć jej będą solistka Opery w Bonn Nikola Hillebrand oraz solista Opery Wrocławskiej Łukasz Gaj.

Koncert noworoczny Camerata Salzburg

Występują:
Nikola Hillebrand – sopran
Łukasz Gaj – tenor

13 stycznia 2014 r., godz. 19.00
ul. Nowy Świat 55/57, Gliwicki Teatr Muzyczny
Gliwice

Dodaj komentarz