• 2013-12-18

Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie – urodziny poety

19 grudnia o godz. 18.00 Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza na spotkanie urodzinowe, podczas którego Stanisława Celińska przeczyta Wiersze Warszawskie Władysława Broniewskiego.

Władysław Broniewski na nartach (źródło: materiały prasowe)

Władysław Broniewski na nartach (źródło: materiały prasowe)

Ważne dla poety utwory Fryderyka Chopina – Etiudę c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjną oraz Mazurki op. 30 nr 1 i 2 – zagra Krzysztof Trzaskowski.

W Muzeum Władysława Broniewskiego grudzień to miesiąc wyjątkowy – poza oczywiście świąteczną atmosferą – przypada kolejna rocznica urodzin poety, a w tym roku również okrągła – 50. rocznica powołania samego Muzeum.

W 1963 roku, w willi mieszczącej się na Górnym Mokotowie, przy ul. Dąbrowskiego, zostało otwarte Muzeum Władysława Broniewskiego. To tutaj przez ostatnie 50 lat staraliśmy się zachować ducha miejsca, w którym mieszkał i tworzył poeta. Dołożono wszelkich starań, aby funkcjonowanie muzeum w oryginalnych wnętrzach, które urządził i w dużej mierze zaplanował sam Broniewski, w jak najmniejszym stopniu ingerowało w atmosferę domu, który nie był już tylko miejscem tworzenia poezji, ale również sam stał się obiektem poetyckim.

Urodziny Władysława Broniewskiego
19 grudnia 2013 r., godz. 18.00
Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie

Dodaj komentarz