• 2013-12-18

Bar Pod Zdechłym Psem Kolbergera

7 stycznia 2014 roku w Piwnicy Warsza warszawskiego Teatru Kamienica odbędzie się premiera spektaklu pt. Bar Pod Zdechłym Psem. Realizacja przedstawienia jest swoistym wypełnieniem testamentu nieżyjącego, wybitnego aktora – Krzysztofa Kolbergera.

„Bar Pod Zdechłym Psem", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Bar Pod Zdechłym Psem", plakat (źródło: mat. prasowe)

Bar Pod Zdechłym Psem to poetycki spektakl oparty na twórczości Władysława Broniewskiego. Scenariusz sztuki napisał Krzysztof Kolberger, którego marzeniem i jednym z ostatnich planów było wystawienie przedstawienia na deskach Kamienicy. Muzykę specjalnie na potrzeby spektaklu skomponował Włodzimierz Nahorny, na scenie wystąpią: Dariusz Bereski (aktor i poeta) oraz muzycy: Stefan Gąsieniec (fortepian) i Konrad Kubicki (kontrabas).

Bar Pod Zdechłym Psem jest opowieścią o walce z nałogami, które zostają pokonane dzięki prawdziwej miłości. Spektakl należy do rzadko spotykanej dziś formy, w której fabuła opowiadana jest przez wiersze i muzykę. W nastrojowej Piwnicy Warsza widz będzie miał okazję nie tylko usłyszeć poezję, ale i jej niemalże dotknąć podczas walki o duszę poety toczoną z diabłem i listopadem. W dniu premiery spektaklu miną trzy lata od śmierci Krzysztofa Kolbergera.

Bar Pod Zdechłym Psem:

Reżyseria: Emilian Kamiński
Występują: Dariusz Bereski, oraz muzycy: Konrad Kubicki (kontrabas), Stefan Gąsieniec (fortepian)
Muzyka: Włodzimierz Nahorny
Aranżacje muzyczne: Stefan Gąsieniec

W spektaklu wykorzystano wiersze i fragmenty pamiętników Władysława Broniewskiego oraz wiersze Dariusza Bereskiego.

Premiera: 7 stycznia 2014 r., godz. 19.00
Al. Solidarnośi 93, Piwnica Warsza
Teatr Kamienica w Warszawie

Dodaj komentarz