• 2013-12-17

Dominik Jasiński w nowym projekcie Fundacji Dumni Polską

Obraz Dominika Jasińskiego, jednego z czołowych i najbardziej utalentowanych malarzy młodego pokolenia, będzie promował artystyczny aspekt nowego projektu Fundacji Dumni Polską. Fundacja przygotowuje unikalne promocyjne przedsięwzięcie, którego celem jest promocja Polski i Polaków. Niekonwencjonalna akcja promocyjna będzie miała charakter rejsu dookoła świata.

Na zdjęciu: Dominik Jasiński, fot. Marek Szczepański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na zdjęciu: Dominik Jasiński, fot. Marek Szczepański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizowany przez Fundację Dumni Polską rejs śladami wielkich Polaków potrwa 3,5 roku. Armada 3 jachtów Fundacji odwiedzi 360 portów w ponad stu krajach świata na wszystkich kontynentach. W wybranych portach odbędą się liczne imprezy promujące Polskę: koncerty, wystawy, pokazy. Dominik Jasiński znalazł się wśród grona utalentowanych polskich artystów, którego twórczość będzie promowała działania artystyczne Fundacji. Organizatorzy podkreślają, że o doborze artystów i ich dzieł do projektu i promocji Polskiej Sztuki w świecie, wyłonionych w drodze konkursów, decydowała będzie dewiza DUMNI POLSKĄ.

Dominik Jasiński, malarz młodego pokolenia, swoje prace wystawiał w Polsce i za granicą. Na koncie Jasińskiego jest ponad 40 wystaw z jego udziałem. W ciągu ostatnich lat zachwycił środowisko artystyczne, autorytety, zdobył także uznanie krytyków, a liczba wiernych fanów jego malarstwa stale się powiększa. Malarz aktywnie działa na rzecz polskiej sztuki oraz integracji środowiska artystycznego, jednocześnie wspierając młodych artystów. Jest organizatorem i kuratorem wystawy Jasiński&friends, która promuje polskich artystów.

Dominik Jasiński
Fundacja Dumni Polską

 

Dodaj komentarz