• 2013-12-17

Sztuka wraca na Dworzec w Tarnowie

Od 20 grudnia na Dworcu PKP w Tarnowie będzie można oglądać Wystawę stałą Kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Tarnowie. Ekspozycja jest wspólnym przedsięwzięciem BWA w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.

Autobus Lutyńskiego, fot. Archiwum artysty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autobus Lutyńskiego, fot. Archiwum artysty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa stała w Tarnowie będzie prezentować wybrane prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, zobaczymy dzieła czołówki polskich artystów współczesnych m.in. prace Pawła Althamera, Mirosława Bałki, członków Grupy Ładnie – Rafała Bujnowskiego, Marcina Maciejowskiego i urodzonego w Tarnowie Wilhelma Sasnala, ale także Jadwigi Sawickiej czy Moniki Sosnowskiej.

Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej powołana została jesienią 2004 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego w odpowiedzi na zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program Kultury Znaki czasu. Celem rządowego projektu jest wypełnienie wieloletnich zaległości w gromadzeniu dzieł sztuki współczesnej w zbiorach publicznych i wspomaganie instytucji i organizacji realizujących program Znaki czasu.

Celem Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej jest tworzenie autonomicznej kolekcji sztuki oraz promocja i popularyzacja polskiej i europejskiej sztuki współczesnej.

Wystawa stała Kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Tarnowie
Inauguracja: 20 grudnia 2013 roku, godz. 18.30
Dworzec PKP
Pl. Dworcowy 4
Tarnów

Dodaj komentarz