• 2013-12-16

Nimfomanka von Triera już w styczniu

Najnowszy film Larsa von Triera – Nimfomanka z Charlotte Gainsbourg w roli głównej, wejdzie na ekrany polskich kin w dwóch częsciach – 10 i 31 stycznia.

„Nimfomanka”, reż. Lars von Trier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Nimfomanka”, reż. Lars von Trier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy Melancholii i Antychrysta.

W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, Nimfomanka jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf , Uma Thurman, Jamie Bell czy Willem Dafoe, zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Nimfomanka
Reżyseria: Lars von Trier
Obsada: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Jamie Bell, Uma Thurman, Willem Dafoe
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 10 stycznia (część I) i 31 stycznia 2014 r. (część II)

Dodaj komentarz