• 2013-12-16

AKT – Jarema, Wawrzyniak, Żak

Od 12 grudnia w Klubokawiarni Gradient we Wrocławiu można oglądać wystawę zbiorową fotografii pt. AKT – Jarema, Wawrzyniak, Żak.

Fot. Rafał Żak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Rafał Żak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa ukazuje różne spojrzenia na ludzkie ciało, jako formę, główny temat obrazu czy też bohatera części historii. Dzięki zebraniu w jednym miejscu tak różnych spojrzeń na akt, widz ma możliwość przenosić się pomiędzy różnymi emocjami.

Rafał Żak – urodził się w 1973r w Wałbrzychu, w którym mieszka, pracuje i najczęściej fotografuje. Ukończył PWST na kierunku Pedagogika. Fotografia jest wypadkową namiętnością do otaczającego go świata i kobiet. Jest członkiem Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego.

Jarosław Jarema – urodzony w 1974 roku. W fotografii poszukuje relacji pomiędzy zastaną rzeczywistością a światem kreowanym, pomiędzy tym co realne a fantazją. Stara się przedstawiać balans pomiędzy tymi dwoma elementami. Wierzy w uniwersalność symboli i na tym buduje swój przekaz. Za zadanie postawił sobie badanie kondycji współczesnego człowieka -etycznej, estetycznej i filozoficznej – w tym celu sięga do odniesień do sztuki klasycznej – przede wszystkim malarstwa, ale również poezji łącząc je z elementami otaczającego nas świata. Uprawia fotografię tradycyjną: czarno-białą.

Norbert Wawrzyniak – urodził się w 1974 roku w Wałbrzychu, tutaj mieszka i pracuje. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i składem graficznym. Architektura jest to temat, który uważa za najbardziej go inspirujący, nie niewyczerpany i fascynujący. Zróżnicowane formy i kształty brył, pozwalają mu uchwycić grę światła i cienia, odbicia w szklanych elewacjach i ich zwielokrotnienie. Jednak nie omija krajobrazów – lubi układy horyzontalne, pejzaż górski, szczególnie te autorstwa Ansela Adamsa. W 2012 roku ukończył Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze.

AKT – Jarema, Wawrzyniak, Żak
Wernisaż: 12 grudnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 28 lutego 2014 roku
Klubokawiarnia Gradient
Plac Solny 16
Wrocław

Dodaj komentarz