• 2013-12-14

Magdalena Kacperska i Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder w świetle i przestrzeni

Od 5 grudnia w Centrum Konferencyjno-Widowiskowe WSP Lutnia można oglądać wystawę prac Magdaleny Kacperskiej i Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder pt. Światło i Przestrzeń.

Magdalena Kacperska, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, „Światło i przestrzeń”, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Kacperska, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, „Światło i przestrzeń”, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W wystawie bierze udział dwóch pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Profesor Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder i asystent Magdalena Kacperska prowadzą Pracownię Malarstwa i Rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru na łódzkiej uczelni. Profesor M. Dobrzyniecka – Kojder jest absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru. Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej prof. Krystyny Górskiej i Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Gieragi. Magdalena Kacperska jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego i Pracowni Drzeworytu i Książki Artystycznej prof. Andrzeja Bartczaka.

Współpracują jako zespół dydaktyczny w Pracowni Malarstwa i Rysunku od 2011 roku. Twórczość obu artystek mieści się w nurcie abstrakcji geometrycznej i porusza problem światła i przestrzeni.

Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder i Magdalena Kacperska, Światło i Przestrzeń
Wernisaż: 5 grudnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 5 stycznia 2014 roku
Centrum Konferencyjno-Widowiskowe WSP Lutnia
ul. Piotrkowska 243 (wejście od strony Al. PCK)
Łódź

Dodaj komentarz