• 2013-12-14

Grupa Studnia O. na Scenie Opowiadania 2013

14 grudnia o godz. 19.00 na Scenie Stara Prochownia SCEK w Warszawie zostanie wystawiona adaptacja Rękopisu znalezionego w Saragossie w wykonaniu Grupy Studnia O.

Scena Opowiadania 2013 (źródło: materiały prasowe)

Scena Opowiadania 2013 (źródło: materiały prasowe)

Konwersacja powinna być niczym taniec: wyrafinowana i niezobowiązująca jednocześnie, subtelna i swobodna. Jeśli przyjemność opowiadania gdzieś się ujawnia w całym blasku – to właśnie w Rękopisie… Opowiedz senior swoją historię jest wezwaniem do towarzyskiej gry o niewidocznych (choć jasnych) regułach, do tańca pełnego figur skomplikowanych i lekkich jednocześnie. Opowieść o Lejli i Madżnunie spotyka się tutaj z historią kabalisty, ścisły umysł matematyka z Ceuty z historiami o derwiszach i świętych, cygańskie bajania o zbójcach przeplatają się z historią honoru i szlacheckiej przeszłości Alfonsa van Wordena, a piękne panie podają dłonie cnym kawalerom, uchylają woalek i rozpoczynają romans coraz to nowy…

Występują: Małgorzata Litwinowicz, Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim, Łukasz Szypkowski, Jarek Kaczmarek, muzyka, Emilia Raiter – harfa.

Rękopis znaleziony w Saragossie
Grupa Studnia z O.
14 grudnia 2013 r., godz. 19.00
Scena Stara Prochownia SCEK w Warszawie

Dodaj komentarz