• 2013-12-14

Breton prezentuje nowy album War Room Stories

Breton, czyli kolektyw multimedialnych artystów z Wielkiej Brytanii ujawnia kolejny singiel i szczegóły swojego nowego albumu War Room Stories, który na rynku ukaże się 3 lutego 2014 roku.

Breton (źródło: mat. prasowe)

Breton (źródło: mat. prasowe)

Zespół tworzy grupa pięciu muzyków: Roman Rappak, Adam Ainger, Ian Patterson, Ryan McClarnon oraz Daniel McIIvenny. Ich droga do sukcesu była długa. Artyści uczesniczyli w wielu projektach, kręcąc filmy krótkometrażowe oraz klipy, zanim jasno określili kierunek w którym chcieli podążać. Współpracowali z takimi gwiazdami jak The Temper Trap, Tricky, Local Natives, Alt J czy Lana Del Rey tworząc dla nich remixy ich największych przebojów. Na rodzimym rynku zadebiutowali studyjnym albumem w 2012 roku zatytułowanym Other Peoples Problems. Artyści w lecie tego roku nagrali drugi krążek zatytułowany War Room Stories, który ukaże się na rynku 3 lutego 2014 roku.

Nowy album powstawał w trakcie tournee jakie zespół odbył jeżdżąc po całym świecie, biorąc udział w licznych festiwalach. Materiał został nagrany w Funkhaus Studios w Berlinie. Ta historyczna budowla w przeszłości stanowiła siedzibę dla 3000 komunistycznych robotników, którzy z tego miejsca emitowali transmisje zawierające propagandowe treści, dla całego Bloku Wschodniego. Jego wnętrza nadal są wyposażone w te same sprzęty studia nagraniowego. Ten fakt wzbudził dużą ciekawość zespołu i wywarł ogromny wpływ na efekt końcowy niektórych kompozycji. Utwór zatytułowany Fifteen Minutes zawiera specjalne efekty dźwiękowe wydawane przez insekty i inne dziwne stworzenia zamieszkujące Funkhouse Studios. Breton znany jest z tendencji do łączenia różnych gatunków muzycznych, co sprawia że materiał zgromadzony na płycie jest różnorodny. Można odnaleźć ślady hip-hopu, muzyki elektronicznej, indie i wielu innych podgatunków umiejętnie wplecionych w kompozycje.

„War Room Stories", okładka (źródło: mat. prasowe)

„War Room Stories", okładka (źródło: mat. prasowe)

Na pięciu utworach można usłyszeć Macedonian Radio Symphonic Orchestra, składającą się z 44 muzyków, którzy nagrali swoje partie na żywo w studio w Macedonii. Pierwszy singiel promujący płytę nosi tytuł Got Well Soon.

Tracklista:
1 Envy
2. S4
3. Legs & Arms
4. Got Well Soon
5. Closed Category
6. National Grid
7. Search Party
8. 302 Watchtowers
9. Brothers
10. Fifteen Minutes

War Room Stories
Premiera: 3 lutego 2014 roku
Wydawnictwo: Mystic Production

Dodaj komentarz