• 2013-12-13

Wiśniowy sad w Studio

W teatrze Studio w Warszawie trwają ostatnie próby do ostatniej w tym roku premiery – Wiśniowego sadu w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Tekst Czechowa na nowo przetłumaczyła Agnieszka Lubomira Piotrowska.

Próby do „Wiśniowego sadu" (źródło: mat. prasowe)

Próby do „Wiśniowego sadu" (źródło: mat. prasowe)

Przygotowywana przez Teatr Studio inscenizacja to dla reżyserki powrót do Wiśniowego sadu wystawionego przez nią z powodzeniem przed dziesięciu laty. W reżyserowanym wówczas przez Glińską spektaklu dyplomowym warszawskiej Akademii Teatralnej wystąpili m.in. – Dominika Kluźniak (jako Raniewska), Małgorzata Socha, Marcin Bosak, Krzysztof Ogłoza, Eliza Borowska czy Karolina Gruszka. Z tamtej obsady w Wiśniowym sadzie w Teatrze Studio będzie można zobaczyć Modesta Rucińskiego.

W zbliżającej się premierze Raniewską zagra Monika Krzywkowska, w roli Łopachina wystąpi Łukasz Lewandowski. 20 grudnia po spektaklu odbędzie się spotkanie i debata pt. Siła czasu wokół Wiśniowego sadu, która poprowadzi Danuta Golec – psycholożka, psychoterapeutka psychoanalityczna. Założycielka Oficyny Ingenium, która wydaje książki z dziedziny psychoanalizy

Wiśniowy sad:
Premiera: 16 grudnia 2013 roku
Kolejne pokazy: 17-20 grudnia 2013 roku, 10-12 stycznia, 4-7 lutego, 8,9, 11-13 marca 2014 roku
Plac Defilad 1, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Warszawa

Dodaj komentarz