• 2013-12-13

Juwenilia Carolee i Księga Poranków w Centrum Sztuki WRO

15 grudnia o godz. 12.30 w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu w ramach Niedzielnych Poranków Filmowych zaprasza na wystawę rysunków z dzieciństwa Carolee Schneemann.

Niedzielny Poranek Filmowy, Centrum Sztuki WRO, plakat (źródło: materiał prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy, Centrum Sztuki WRO, plakat (źródło: materiał prasowe)

Tym razem Poranek został zainspirowany aktualną wystawą Carolee Schneemann Life Book. Specjalnie na tę okazję artystka przygotowała wybór swoich rysunków z dzieciństwa, które stworzyły osobną ekspozycję. Dodatkowo, dzięki animacji, niektóre z tych rysunków na moment ożyją.

Niespodzianką będzie również projekcja. Zazwyczaj jest tak, że książka, baśń czy wierszyk stają się inspiracją i kanwą dla twórców filmu animowanego. A gdyby tak zaanimować książkę? W dodatku zupełnie na żywo, w trakcie czytania, przenieść jej ilustracje na ekran i sprawić, by stronice ożywały na naszych oczach? Właśnie tego spróbuje dokonać w niedzielę zespół WRO, zapraszając najmłodszych widzów i całe rodziny do wzięcia udziału w tym wyjątkowym eksperymencie.

Po projekcji, jak zawsze, na uczestników Niedzielnego Poranka czekają zajęcia warsztatowe,. Tym razem, również w nawiązaniu do wystawy, związane z fotografią i tworzeniem albumów – powstawać zacznie tworzona wspólnie Księga Poranków.

Niedzielne Poranki Filmowe: Juwenilia Carolee
15 grudnia 2013 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz