• 2013-12-13

Pokazy teatru fizycznego na Grobli

14 i 15 grudnia w Studiu na Grobli we Wrocławiu odbędą się ostatnie w tym roku pokazy najnowszego spektaklu Studia Matejka Dziwne Szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań, przedstawienie teatru fizycznego, które łączy w sobie elementy tańca, ruchu i muzykę na żywo.

Studio Matejka „Dziwne szczęście...", fot. Joanna Stoga (źródło: mat. prasowe)

Studio Matejka „Dziwne szczęście...", fot. Joanna Stoga (źródło: mat. prasowe)

Tej jesieni artyści Studia Matejka postanowili wyjść ze swoimi spektaklami do szerszego audytorium. We wrześniu wrocławska publiczność miała okazję zobaczyć m.in. nagrodzony w Nowym Jorku monodram Anthony’ego Nikolcheva, a także dwa solowe spektakle w wykonaniu aktorek Studia. Pod koniec listopada artyści zaprezentowali się w otwartym po remoncie Teatrze Muzycznym Capitol ze swoim najnowszym przedstawieniem Dziwne Szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań.

Przedstawienie snuje opowieść o życiowej podróży dwóch par, o chwilach szczęścia pojawiających się, by za moment zniknąć. Czas nakłada na płótno związków kolejne warstwy sekretów, zaskoczeń i nieporozumień. Z obowiązku bycia szczęśliwymi skrywamy emocje, które, nie znajdując ujścia, stają się źródłem nieporozumień. Spektakl zadaje pytania o podstawowe pragnienia człowieka, porusza kwestie naturalnego dążenia do szczęścia. Jak w lustrze możemy się przyjrzeć samym sobie, swoim relacjom i związkom, w którym żyjemy.

Dziwne Szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań
14 i 15 grudnia 2013 r., godz. 19.00
Studio Na Grobli (ul. Na Grobli 30/32)
Wrocław

Dodaj komentarz