• 2013-12-12

Spotkajmy się w DRODZE – zajęcia praktyczne z Reną Mirecką

17 grudnia w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu zaprezentowany zostanie wyjątkowy film z pracy Reny Mireckiej, a 20 grudnia w Studiu Na Grobli odbędzie się spotkanie laboratorium Karawanasun zatytułowane Spotkajmy się w DRODZE.

fot. Maciej Stawiński (źródło: mat. prasowe)

fot. Maciej Stawiński (źródło: mat. prasowe)

Film dokumentalny The DREAM z pracy Reny Mireckiej to zapis Laboratorium Poszukiwań Parateatralnych THE WAY, przygotowany przez współpracownika Reny Mireckiej, Macieja Stawińskiego. Film zrealizowano w Brzezince, latem 2009 roku. Po projekcji chętni będą mieli okazję spotkać się z Reną Mirecką. Wstęp na pokaz filmu The DREAM jest wolny.

Kilka dni po projekcji zaplanowano Spotkajmy się w DRODZE – zajęcia praktyczne w ramach Laboratory KARAWANASUN The School of Rena Mirecka. Jak zapowiada aktorka Teatru Laboratorium: Będziemy w praktyce ćwiczeń dla ciała, głosu, umysłu i duszy. Będziemy muzykować, śpiewać mantry, pieśni. Mirecka poprowadzi spotkanie wraz z asystentem, Rafałem Dębskim.

Spotkajmy się w DRODZE – to cykl spotkań otwartych. 20 grudnia w Studiu Na Grobli odbędzie się pierwsze (godz. 17:00–20:00). Następne przewidziano na 16 stycznia. Na spotkania organizatorzy proszą zgłaszać się najpóźniej tydzień przed wydarzeniem. W kolejnych miesiącach, w lutym i marcu odbędą się dłuższe, kilkudniowe laboratoria z Reną Mirecką.

Rena Mirecka – była aktorką Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego od roku 1959 aż do jego samorozwiązania w 1984 roku. Występowała we wszystkich jego spektaklach, m.in. w Akropolis, Księciu Niezłomnym i Apocalypsis cum figuris. W oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy w Teatrze Laboratorium prowadzi spotkania i warsztaty, w których biorą udział ludzie z całego świata. Rena Mirecka prowadzi w Instytucie Grotowskiego swoje laboratorium KARAWANASUN.

Prezentacja filmu The DREAM Reny Mireckiej – 17 grudnia 2013 roku
Zajęcia praktyczne w ramach Laboratory – KARAWANASUN – 20 grudnia 2013 roku
Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Dodaj komentarz