• 2013-12-12

Świąteczne rozmaitości w Galerii Qadrat

Od 10 grudnia w Galerii Qadrat w Warszawie będzie można oglądać wystawę pt. Okiem Kolekcjonera, gromadzącą prace artystów z Polski i zagranicy.

Krzysztof Rapsa, „18 cyklon”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Rapsa, „18 cyklon”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród prezentowanych prac znajdziemy dzieła nieżyjącego już Władysława Lama oraz zmarłego w roku 2005 Ryszarda Lecha, prekursora malarstwa pikselowego. Pokażemy także prace współcześnie tworzących artystów z grupy Koło z Grodna – znakomitego rzeźbiarza Wladimira Pantalejewa, znanego na świecie exlibrystę Jury Jakovenko oraz malarzy Walentyny Szoby, Wiktorii Iliny i Aleksandra Silvanowicza, czy mieszkającego także w Grodnie Aleksieja Bogustova.

Joanna Dembowska, właścicielka Galerii Qadrat

Ciekawostką wystawy jest obraz azjatyckiej malarki z Seulu Park Hyun-ok, wcześniej pokazywany na Art Basel w Szwajcarii. Prezentowane będą także obrazy Eduarda Nikonorova z Ukrainy (jego prace znajdują sie m.in. w kolekcji Ivany Trump, pierwszej żony Donalda Trumpa – amerykańskiego multimiliardera).

Polskę reprezentować będą abstrakcje Krzysztofa Rapsy, najbardziej znanego współcześnie tworzącego polskiego malarza w… Korei Południowej (właścicielką jednego z jego obrazów jest Prezydent Korei Południowej, Pani Park Geun-hye.)

Okiem Kolekcjonera
Wernisaż: 10 grudnia 2013 roku, godz. 18.30
Wystawa potrwa do 31 stycznia 2014 roku
Galeria Qadrat
CH Panorama, lok. 140, Al. Witosa 31
Warszawa

Dodaj komentarz