• 2013-12-12

Mateusz Kościukiewcz najlepszym młodym aktorem Europy!

11 grudnia Organizacja European Film Promotion ogłosiła listę zwycięzców 17 edycji Shooting Stars 2014. W elitarnym gronie 10 najzdolniejszych europejskich aktorów młodego pokolenia znalazł się Mateusz Kościukiewicz.

Mateusz Kościukiewicz, fot. Magda Wunsche (źródło: materiały prasowe dystrybutora Kino Świat)

Mateusz Kościukiewicz, fot. Magda Wunsche (źródło: materiały prasowe dystrybutora Kino Świat)

W poprzednich latach wyróżnienie EFP zdobywały takie sławy jak Daniel Craig, Carey Mulligan, Moritz Bleibtreu, czy laureatka Oscara Rachel Weisz.

Uzasadniając wybór Polaka, międzynarodowe jury konkursu podkreślało, że:

Mateusz zadziwia intensywnością gry aktorskiej. W filmie W imię… genialnie oddał ewolucję bohatera, który z enigmatycznego wyrzutka staje się osobą o naturze nieobliczalnej, tykającej bomby. Jego występ wypełnia niespotykana energia i czarująca wrażliwość, które nadają odgrywanej postaci rzadko spotykaną wiarygodność.

W walce o tytuł Shooting Stars 2014, poza Kościukiewiczem, brało udział 23 innych kandydatów z całej Europy. W opinii jury, tegoroczną 17. edycję imprezy cechował niezwykle wysoki poziom i konkurencyjność. Byliśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich nominacji i czujemy się podekscytowani mogąc wesprzeć zwycięskie talenty w ich dalszej międzynarodowej karierze. – powiedziała przewodnicząca EFP, Renate Rose. Wierzymy, że nasi zwycięzcy będą się ciągle rozwijać i osiągną wielkie rzeczy. – podsumowała zsiadająca w jury Shooting Stars, niemiecka reżyserka Hermine Huntgeburth.

Dziesiątka zwycięzców zostanie zaprezentowana światu w lutym 2014 roku, w trakcie uroczystej gali, zorganizowanej w ramach 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Shooting Stars 2014
Ogłoszenie zwycięzców: 11 grudnia 2013 r.
Gala: luty 2014 r.

Dodaj komentarz