• 2013-12-12

Monika Strzępka i Paweł Demirski reżyserują w Teatrze Rozrywki

Na 14 grudnia zaplanowana została premiera nowego spektaklu Bierzcie i jedzcie Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Teatr Rozrywki w Chorzowie, logo (źródło: mat. prasowe)

Teatr Rozrywki w Chorzowie, logo (źródło: mat. prasowe)

Wszyscy się odchudzamy. Wszyscy nieustannie badamy poziom cholesterolu, cukru i hormonów, jemy suplementy witaminowo-mineralne i wciąż czytamy o nowych, rewelacyjnych metodach utrzymania dobrego zdrowia do późnej starości. Jak w piosence ze studenckich czasów: „ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie stale (…) A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają, góry, kury, mikstury, et cetera. Lecz rzecz dziwna tym niemniej, choć to nie brzmi przyjemnie, coraz gdzieś jakiś człowiek umiera…” Bierzemy więc lekarstwa, stosujemy diety i tylko czasami zaświta nam myśl, że to chyba jakiś spisek farmaceutów i nieuczciwych producentów żywności, bo bez tych tabletek, pigułek i proszków w ogóle nie da się dzisiaj żyć!

I o tym właśnie będzie najnowszy spektakl muzyczny Pawła Demirskiego. O tym niepokoju, skąd wiemy pewne rzeczy. Skąd wiadomo, jakie ciśnienie jest prawidłowe, ile magnezu czy żelaza mamy mieć w sobie? Czy ktoś widział witaminę? Kto ustalił, ile i jakie mamy brać? Czy na pewno powinniśmy odżywiać się zgodnie z tzw. „piramidą”? Która dieta naprawdę nam służy?

Duet Demirski-Strzępka przyzwyczaił już widzów do niekonwencjonalnego traktowania teatru, do poruszania tematów kontrowersyjnych, do zaskakiwania, a czasem i szokowania. Tym razem spodziewamy się jednak czegoś absolutnie wyjątkowego…

Bierzcie i jedzcie

tekst: Paweł Demirski
muzyka: Jan Suświłło
reżyseria: Monika Strzępka,
scenografia: Michał Korchowiec
choreografia: Cezary Tomaszewski

Premiera: 14 grudnia 2013 roku
Chorzów

Dodaj komentarz