• 2013-12-11

Jazz Bez 2013

15 i 21 grudnia w Lublinie odbywać się będzie kolejna edycja wydarzenia Jazz Bez, polsko-ukraińskiego festiwalu muzycznego o ponad dziesięcioletniej tradycji.

Jazz Bez, plakat (źródło: mat. prasowe)

Jazz Bez, plakat (źródło: mat. prasowe)

Od początku swojego istnienia Festiwalowi przyświecało kilka istotnych założeń. Najważniejsze z nich to wymiana artystyczna pomiędzy Polską a Ukrainą, propagowanie muzyki jazzowej i przybliżanie jej coraz szerszemu gronu odbiorców, zarażanie kolejnych miast ideą Festiwalu, a także położenie nacisku na permanentny wzrost jakości wydarzeń muzycznych poprzez zapraszanie, z roku na rok, coraz znakomitszych wykonawców.

Tegoroczna edycja Jazz Bez obejmuje 16 miast w Polsce i na Ukrainie. To ponad stu muzyków m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Rosji, Litwy, Polski i Ukrainy, kilkadziesiąt różnorodnych koncertów i wydarzeń towarzyszących, z których część będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo w Lublinie.

Także w obecnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, organizatorzy festiwalu nie chcą być obojętni wobec zachodzących wydarzeń. Uważają za konieczne, tym razem zorganizować festiwal, jako szeroko zakrojoną akcję solidarności. Festiwal na Ukrainie odbędzie się bez komercyjnego wsparcia, sponsorów, bez reklam. Wstęp na wszystkie koncerty Jazz Bez jest bezpłatny. Organizatorzy: Po stronie ukraińskiej: Stowarzyszenie Kulturalne Dzyga, NGO Viremska, 35. W Lublinie: Warsztaty Kultury oraz Fundacja Transkultura.

Program:

15 grudnia, godz. 18.00/ niedziela / Teatr Stary w Lublinie

  • godz. 18.00 – Zumbaland (Gruzja)

21 grudnia / sobota / Centrum Kultury w Lublinie

  • godz. 18.00 – Sekta Denta (Polska)
  • godz. 20.00 – Siberian Improvisation Company (Rosja)

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Bezpłatne wejściówki na koncerty można odebrać w kasach teatru Starego i Centrum Kultury w Lublinie.

Międzynarodowy Festiwal Jazz Bez 2013:
od 15 i 21 grudnia 2013 roku
Lublin

Dodaj komentarz