• 2013-12-11

Book it! kilka zdań o muzyce

19 grudnia w Lublinie, w ramach cyklu organizowanego przez Warsztaty Kultury cyklu spotkać - Book it! kilka zdań o muzyce, odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Gołaszewskim oraz muzykami Zjednoczenie Soundsystem – Pablopavo, Diego i DJ Krzakiem.

Book it! kilka zdań o muzyce, plakat (źródło: mat. prasowe)

Book it! kilka zdań o muzyce, plakat (źródło: mat. prasowe)

19 grudnia odbędzie się ostatnia w 2013 roku odsłona cyklu Book it! kilka zdań o muzyce. Tym razem będzie to okazja do spotkania i rozmowy w szerokim gronie ekspertów oraz entuzjastów muzyki reggae. Po rozmowie na temat historii i kondycji polskiego reggae, które odbędzie się 19 grudnia w Lublinie odbędzie się także set DJ’ski.

Książka, wokół której zogniskowane zostanie spotkanie, to legendarna Reggae Rastafari autorstwa Sławka Gołaszewskiego. Ta pozycja wydana została po raz pierwszy ponad 20 lat temu, w 2012 roku doczekała się zaś reedycji oraz uzupełnienia o specjalny audiobook oraz swoistą drugą część, czyli równie ciekawy Dapspolski Regementaż. Na spotkaniu nie zabraknie samego autora – człowieka wielu talentów, filozofa kultury, pisarza, dziennikarza, teoretyka sztuki, wreszcie aktywnego muzyka, współtwórcy polskiej sceny niezależnej, związanego m.in. z zespołami Armia czy Izrael. Silną reprezentację będzie miało też następne pokolenie reggae’owej sceny w Polsce. Zaproszenie organizatorów przyjęli również Pablopavo, Diego i Dj Krzak czyli Zjednoczenie Soundsystem. Ten jeden z najlepszych soundsystemów w kraju zadba też o muzyczną stronę grudniowego Book it.

Sławomir Gołaszewski – jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury alternatywnej. Znawca, propagator i artysta od kilkudziesięciu lat aktywnie działający na wielu polach sztuki. Jako muzyk oraz autor tekstów, a czasem wręcz główny ideolog, udzielał się w tak ważnych składach jak choćby Izrael, Armia czy Kultura. W dziedzinie teatru współpracował m.in. z Jerzym Grotowskim w słynnym, wrocławskim Laboratorium, ale także ze Stacją Wolimierz czy Gardzienicami. Jako dziennikarz prowadził swoją audycję Pieśni wędrowców w radiowej Trójce. Autor wielu publikacji z dziedziny kultury, filozofii czy muzyki. Do tego dj, performer, producent, jeden z twórców kultowego festiwalu Róbrege. Mało kto w Polsce wie tyle co on na temat muzyki reggae i kultury rastafarian.

Zjednoczenie soundsystem – ten legendarny warszawski skład od początku tworzą Pablopavo (znany dziś m.in. jako wokalista Vavamuffin) i Dj Krzak. Ponad dziesięć lat temu zaczynali w trio, wówczas jeszcze razem z Reggaeneratorem (również wokalista Vavamuffin), z miejsca zyskując miano jednego z najlepszych imprezowych soundsystemów w kraju (na koncie m.in. wygrane dwa ogólnopolskie Sound Clash’e). Dziś też grają w trójkę, z tym, że Reggaeneratora zastąpił Diego Cichy Don, czyli jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia w polskim reggae. Zjednoczenie ma na koncie setki zagranych imprez, renomę i szacunek w kraju i zagranicą oraz dużo dobrej energii.

Book it! kilka zdań o muzyce
19 grudnia 2013 r., godz. 19.00
ul. Rynek 4, Restauracja Trybunalska
Lublin

Dodaj komentarz