• 2013-12-10

W ukryciu Kidawy-Błońskiego jeszcze w tym roku

Od 26 grudnia na ekranach kin w całej Polsce będzie można oglądać W ukryciu – najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego z Magdaleną Boczarską i Julią Pogrebińską w rolach głównych.

„W ukryciu”, reż. Jan Kidawa-Błoński (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„W ukryciu”, reż. Jan Kidawa-Błoński (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Dwie piękne kobiety postawione przez los w sytuacji ekstremalnej odkrywają świat nieznanych im uczuć i namiętności. Jest rok 1944. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska – Złoty Lew na FPFF w Gdyni za Różyczkę) ukrywa w domu córkę przyjaciół – ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna zmysłowa więź. Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła nieokiełznanych emocji. To opowieść o tym, do czego bylibyśmy gotowi w imię miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni. Janka z kruchej i strachliwej istoty na oczach widza przeistacza się w silną kobietę, walczącą o najgłębsze uczucie.

Jan Kidawa-Błoński – reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się 12 lutego 1953 roku w Chorzowie. Studiował architekturę na Politechnice Śląskiej. W 1980 roku ukończył Wydział Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. W latach 1982-91 członek Zespołu Filmowego Silesia, po rozwiązaniu którego związany kolejno z ZF OKO i ZF Zodiak. W latach 1990-1994 był prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1991 jest prezesem i współwłaścicielem Studia Gambit, zajmującego się produkcją filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam oraz programów telewizyjnych. W latach 1997-2001 członek Zarządu Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Od wielu lat jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

W ukryciu
Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
Scenariusz: Maciej Karpiński
Zdjęcia: Łukasz Gutt
Obsada: Magdalena Boczarska, Julia Pogrebińska, Krzysztof Stroiński, Tomasz Kot, Jacek Braciak, Agata Kulesza
Dystrybucja: Jan Kidawa-Błoński, Maciej Karpiński, Łukasz Gutt, Magdalena Boczarska, Julia Pogrebińska, Krzysztof Stroiński, Tomasz Kot, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Monolith Films
W kinach od 26 grudnia 2013 r.

Dodaj komentarz